مکمل ویتامینی/ معدنی اکسترا (Extra)

کاتالوگ مکمل ویتامینه/معدنی اکسترا
  • بهبود ضریب رشد و افزایش وزن روزانه در گوساله ها و تلیسه ها
  • بهبود عملکرد تولید مثلی و کاهش سقط جنین
  • افزایش گیرایی و نرخ آبستنی و کاهش روزهای باز در گله
  • کاهش بیماریهای دوره انتقال و افزایش سلامتی دام
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • دارای ویتامین A پوشش‌دار(محافظت در برابر عوامل مخرب)
  • بهترین یکنواختی در میکس
  • تولید شده با مواد اولیه با کیفیت (منابع اروپایی)
  • دارای استاندارد ملی مکمل دامی به شماره غ33948592

 

 

 

توضیحات

کلیه مواد ویتامینی خالص مورد استفاده در تهیه مکمل ویتامینی از منابع معتبر تهیه شده که مستقیماً وارد کشور می شوند. بعلاوه همه مواد مورد استفاده در مکمل های معدنی از منابع معدنی با کمترین نا خالصی و بالاترین قابلیت دسترسی می باشد. اقلام مورد استفاده به صورت دوره ای در آزمایشگاه های تخصصی شرکت سپاهان دانه پارسیان تحت نظر کنترل کیفیت آزمایش می گردد و سپس در ترکیب نهایی مکمل ها مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین مواد رقیق کننده ( کریر ) استاندارد، در ترکیب با سایر اقلام موجود در مکمل با سیستم های اتوماتیک توزین و به صورت کاملاً یکنواخت میکس می شود.

 

 

need To food supplementنیاز به مکمل‌های غذایی

feedlot supplement

Optimal nutrition of vitamins

 شکل 1- تغذیه بهینه ویتامین ها برای دام های مختلف تحت شرایط تولید تجاری

نقش انواع ویتامین و مواد معدنی در دام ها

figure feedlot vitamin mineral

 

the effect of microelements on livestock performance

فرآیند تولید مکمل های گلدن ساپ

 

فرمولاسیون

فرمولاسیون مکمل‌ها مطابق با احتیاجات دام (بسته به نوع و وضعیت فیزیولوژیک دام، شرایط آب و هوایی منطقه پرورشی، میزان تولید و سیستم‌های پرورشی) توسط متخصصین تغذیه دام و در قالب تیم تحقیق و توسعه بر اساس اطلاعات روز دنیا انجام می‌گیرد.

انتخاب مواد اولیه 

در ساخت مکمل‌ها از باکیفیت ترین مواد اولیه با بالاترین زیست فراهمی وکم‌ترین ناخالصی‌ها (خصوصاً عناصر سنگین) استفاده می-گردد. استفاده از برند‌های معتبر در تهیه مواد اولیه و انتخاب کریرهای مناسب (از نظر اندازه ذرات و ناخالصی‌ها) از مهم‌ترین الزامات در تولید مکمل‌های دامی می باشد.

کنترل کیفی

گروه بین‌المللی سپاهان دانه پارسیان با بهره‌مندی از آزمایشگاه‌های تخصصی و پیشرفته امکان کنترل کیفی مواد اولیه و محصولات را پیش از عرضه به بازار فراهم می سازد. این مجموعه آزمایشگاهی با دارا بودن نیروهای متخصص و دستگاه های پیشرفته و همچنین تکیه بر استانداردهای سيستم مديريت كيفيت و ISO/IEC 17025 قادر است کلیه مواد اولیه را پیش از استفاده در محصولات مورد تجزیه شیمیایی قرار دهد تا در صورت مطابقت با الزامات سازمان های غذا و دارو، استاندارد و دامپزشکی در محصولات مورد استفاده قرار گیرند.

مقادیر و غلظت ویتامین‌ها با استفاده از روش کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا ( HPLC۱) انجام می‌شود که اساس آن جداسازی با استفاده از سرعت متفاوت حرکت مولکول‌ها در محیط یکسان و با فشار ثابت است.

به منظور تعیین غلظت فلزات سنگین موجود در مواد اولیه معدنی، کریر ها و مکمل ها از دستگاه جذب اتمی۲ استفاده می شود. استفاده از این روش در اندازه گیری عناصر امروزه یک روش پذیرفته شده در سراسر دنیا می باشد که نتایج آن از دقت و صحت بالایی برخوردار است. این روش علاوه بر قابلیت اندازه گیری غلظت عناصر سنگین می تواند غلظت سایر عناصر معمول نظیر کلسیم، سدیم، منیزیم، مس، آهن، روی، کروم، کبالت، سدیم و منگنز و غیره را تعیین کند.

[1] High-Performance Liquid Chromatography
[2]Atomic Absorption Spectroscopy

کنترل کیفی با استفاده از دستگاه جذب اتمی 

golden sup livestock - atomatic absorbtion quality control

 

کنترل کیفی با استفاده از دستگاه HPLC

golden sup livestock - HPLC quality control

ذخیره مواد اولیه

golden sup livestock - storage row material

به منظور جلوگیری از افت مواد مغذی موجود در مواد اولیه، ذخیرهسازی و نگهداری آنها پس از تأیید واحد کنترل کیفیت بر اساس آخرین الزامات عملیات صحیح تولید (GMP) و در شرایط کاملاً کنترل شده صورت می‌گیرد. 

فرآیند تولید

golden sup livestock - production workflow

وزن‌کشی اقلام خوراکی توسط سیستم کاملاً اتوماتیک میکرودوزینگ صورت می‌گیرد. ترکیب مواد پس از میکس اولیه توسط میکرومیکسرهای مجهز و یکنواختی بهینه به حجم رسانیده می‌شود. در نهایت مکمل مورد نظر با توزین دقیق به صورت کاملاً استاندارد بسته بندی می‌شوند.

آزمون نهایی

مکمل‌های تولید شده بعد از آزمایشات کنترل کیفی نهایی و دارا بودن الزامات محصول مطابق طرح کیفیت مجوز عرضه به مصرفکننده را اخذ می‌کنند.